Туристична Новоселиця


   Враховуючи зростаючу роль бібліотек у житті громади, жителі зацікавлені в розвитку сільського зеленого туризму на території села, адже воно – перлинка чудової природи з лікувальними джерелами, дрімучими лісами, лікарськими рослинами, грибами, ягодами, корисними копалинами, тощо.

    На даний час бібліотека впроваджує інноваційні форми популяризації краєзнавчої літератури - "Краєзнавство і туризм",  в бібліотеці створено "Куточок туриста», з метою популяризації сільського зеленого туризму для залучення нових користувачів. 

    Бібліотекарем с. Новоселиці Марією Рейпаші розроблено туристичні маршрути села, про які із задоволенням розкаже, і навіть зробить екскурсію для туристів.



Туристичні маршрути с. Новоселиця


  Тож пропунуємо Вам пройти наочний маршрут по карті і детальніше дізнатися про визначні місця  

         Новоселиця – єдине село Перечинщини, у якому знаходиться прикордонна застава «Новоселиця».  ЇЇ створено у 1954 році. Керівний склад нашої застави надає особливого значення навчанню та вихованню старших прикордонних нарядів, адже характер несення служби на гірській ділянці потребує особового складу досконалих знань щодо проходження  служби на державному кордоні.  Старшиною застави є учасник бойових дій Жорж Руслан.





Новоселицю по праву називають селом «білого каменю», бо тут знаходиться родовище вапняків та видобувають мармурове кришиво, яке користується великим попитом по всій Україні.



Соколова скеля -  туристичний маршрут, який проходять туристи пішки з Ужгорода до Новоселиці. Висота гори 763 м., внизу знаходиться озеро, а з гори видно навколишні села не лише Перечинщини, а й Словаччини. Туристичний маршрут пішки з Ужгорода до гори «Соколів камінь» або «Новоселицька скеля» Користується великою популярністю не лише у мешканців Ужгорода, а й іноземців. 



«Квасна вода» знаходиться під Соколовою скелею - за смаком мінеральна вода.  Тут чудова природа і туристи залюбки приходять сюди на пікнік. 



«Сільська купель» - природне сірководневе джерело. Це незайманий куточок дикої природу, в якому безплатно лікують ревматизм туристи та жителі навколишніх сіл. Хто з гостей чи туристів тут побував, той назавжди запам’ятає цю первозданну красу.  









   Односельчани та туристи  можуть познайомитись з ткацькими виробами народних майстринь Ман Юлії та її доньки Довбей Ганни.


Зрештою, розвиток зеленого туризму – не тільки поповнення бюджету селян, але й поповнення дохідної частини сільського бюджету, що приведе до покращення розвитку соціальної сфери в селі. Для бібліотек – це нові користувачі.

  На базі мінерального джерела в урочищі Полянки планується будівництво лікувально-оздоровчого закладу. В урочищі Вурбаново почато спорудження гірськолижної бази. Є значні запаси мармурованого вапняку, кар'єр розробляє TOB "Моноліт".

Комментариев нет:

Отправить комментарий