Бібліотека - інформаційний центр громади
"Бібліотеки - це скарбниці всіх 
багатств людського духу"        
    (Г. Лейбніц)           

Бібліотека- це світ відкриттів, світ творчості, де формується читач-творець, розвивається його читацький смак, пробуджується любов до духовності.

З історії села відомо, що в 1932 році в с. Новоселиця було створено хату-читальню, якою завідувала Марія Миколаївна Федарко.

Сільська бібліотека почала працювати у 1947 році, там знаходилося небагато книг. Першим її бібліотекарем був Пастеляк Йосип Юрійович. В 1950 році звели просторий клуб, в якому розмістилася нова бібліотека. В 1952 році в бібліотеці  почала працювати Марія Михайлівна Чума. На той час фонд бібліотеки складав близько 700 книг. На бібліотечній ниві Марія Михайлівна пропрацювала майже 40 років.


1 серпня 1978 року в сільську бібліотеку приходить працювати Рейпаші Марія Михайлівна - випускниця Київського державного інституту культури. Бібліотекар активно запроваджувала нові форми масової та індивідуальної роботи з читачами. Вона обслуговувала прикордонників застави с. Новоселиця. В числі перших бібліотечних фахівців організувала клуб за інтересами "Сучасник". Збирала, і продовжує збирати цікаві краєзнавчі матеріали з історії, літературознавства, народної медицини. Зібраний роками матеріал використала при написанні книги з історії с. Новоселиця, яку видала в 2001 році.

     З переходом Марії Михайлівни на іншу роботу бібліотекою завідує Пінцак Наталія. У 2008 році бібліотекарем призначають Ткаченко Аллу Богданівну - молоду амбіційну дівчину, хорошого спеціаліста з вищою освітою, яка зараз продовжує працювати у Перечинській ЦРБ. А Марію Рейпаші доля знов повертає в бібліотеку і з 2011 року вона стає завідувачкою книгозбірні.

     Бібліотека-філія с. Новоселиця є інформаційним центром для громади села. Обслуговує всі категорії користувачів різного віку. Тісно співпрацює з усіма установами на території села.


Головними завданнями в роботі бібліотеки є:

Ø    обслуговування читачів та користувачів;
Ø    залучення нових користувачів до бібліотеки;
Ø збереження книжкового фонду бібліотеки та ліквідація читацької заборгованості;
Ø формування навичок користувачів бібліотеки у самостійному пошуку необхідних документів;
Ø   покращення доступу до інформації та бібліотечних ресурсів;
Ø   відзначення ювілейних дат;
Ø   надання допомоги в організації навчально-виховного процесу;
Ø   формування в  молодого покоління гуманістичних, моральних цінностей;
Ø прищеплювання любові до книжки з метою того щоб читання стало внутрішньою потребою дитини;
Ø   відродження історії нашого краю, духовної культури.

Вся краєзнавча робота проводиться під девізом "Забудеш рід свій - тоді твій корінь всохне". Організовуються зустрічі з письменниками нашого краю, краєзнавчі уроки "Новоселиця - центр партизанської бази Перечинщини", "Іоанн Чургович - уродженець нашого села", бібліографічний урок "Історія написання книги про Новоселицю", і проводяться зустрічі-діалоги із героями книги, мандрівка-подорож "Гортаючи книжкові сторінки подорожуємо селом", краєзнавчі читання "Зарубки на пам'ять". Пропагує літературу письменників нашого краю та області, яка користується великим попитом серед туристів-користувачів.

Краєзнавча кімната

       Зараз бібліотекою впроваджуються інноваційні форми популяризації краєзнавчої літератури - "Краєзнавство і туризм", створено "Куточок туриста», з метою популяризації сільського зеленого туризму для залучення нових користувачів. Для більш детального вивчення нових послуг по розвитку сільського зеленого туризму у 2014 році брала участь у регіональній конференції м. Львів "Бібліотека як платформа для розвитку локального туризму".

      Коли туристи приходять до бібліотеки, ще раз переконуюся, що бібліотечне краєзнавство є вагомим джерелом пізнання рідного краю. А книга про Новоселицю, з якою знайомляться в першу чергу, відкриває їм маршрути села, традиції, історію, тобто зростає і імідж бібліотеки і з'являються  нові користувачі.

Комментариев нет:

Отправить комментарий